Producenci

Najczęściej kupowane

Informacja

Promocje

Tagi

Regulamin

Szanowni Państwo,

Sklep BabyBaam.com powstał z myślą o dzieciach, rodzicach, dziadkach i wszystkich, którzy kochają dzieci. Dlatego ma być prosty i intuicyjny w obsłudze, przejrzysty, czytelny zaopatrzony w artykuły najwyższej jakości. Zadbaliśmy o sprawy i szybki transport prosto do domu.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i przejrzystość obsługi powstał Regulamin sklepu.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dać Państwu zadowolenie i satysfakcję, a dzieciakom radość.

Trudno jednak czasami przewidzieć wszystkie sytuacje, szczególnie te, które nie zależą od nas. Wszelkie niedogodności postaramy się Państwu choć w pewnym stopniu zrekompensować.

§1 Wstęp

1. Lokalizacja sklepu

Galeria Metropolia,

ul. Jana Kilińskiego 4, (Parter)

80-452 Gdańsk,

2. Właściciel sklepu BabyBaam.com:

Thoraxx Sp. z o.o.

ul. Wybickiego 8

83-307 Kiełpino

info@thoraxx.eu

NIP: 589 202 41 35

REGON: 364269303

3. Korespondencję do BabyBaam.com prosimy kierować na adres właściciela sklepu - firmy THORAXX Sp. z o.o.

4. Podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i wyrażone są w PLN.

5. W przypadku towarów ze statusem "na zamówienie", realizacja zamówienia rozpocznie się po wpłacie 50% zaliczki.

6. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki, z wyjątkiem kwoty zamówień powyżej 350 zł

7. Koszty przesyłki są także pobieranie przy wyborze opcji "za pobraniem" bez względu na wartość zakupu. Oprócz ceny wysyłki (14,90zł) opcja "za pobraniem" powoduje naliczenie dodatkowych 5 zł za dodatkową usługę.

7. W Butiku Marajo można obejrzeć i bezpośrednio zakupić odzież Mayoral, czapeczki Broel, biżuterię Angel Bliss oraz asortyment innych producentów.

§2 Zamówienia

1. Zamówienie może złożyć, każda pełnoletnia osoba, nie będąca ubezwłasnowolniona.

2. Zamówienie można składać za pomocą:

  • internetowego systemu zamówień sklepu BabyBaam.com
  • pocztą elektroniczną
  • osobiście - w Butiku Marajo w Galerii Metropolia, gdzie można także dokonać odbioru zamówienia

3. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia złożonego przez Klienta jest określenie rodzaju, ilości zamawianych towarów, danych zamawiającego. Można tego dokonać podczas procesu rejestracji lub w systemie sklepu, ale bez rejestracji.

4. Każde zamówienie jest weryfikowane i potwierdzone poprzez wysłanie wiadomości e-mail do Klienta.

5. Proces obsługi zamówienia zaczyna się po wpłynięciu wymaganej kwoty na konto właściciela sklepu. Wyjątkiem jest zamówienie z opłatą u kuriera oraz w Butiku Marajo.

6. Sklep może odmówić realizację zamówienia, jeśli miedzy innymi: dane Klienta są niepełne, nieprawidłowe, nie można nawiązać kontaktu z Klientem, jego adres e-mail jest nieprawidłowy, nie została dokonana wpłata lub nie wybrana opcja zapłaty u kuriera.

7. W wyjątkowych sytuacjach, niezawinionych przez sklep realizacja zamówienia może zostać opóźniona lub anulowana. Do szczególnych sytuacji należy zaliczyć np. awarię lub błąd systemu sprzedaży. O każdej takiej sytuacji klient zostanie poinformowany drogą mailową.

8. Dokonując zakupu w sklepie klient uzyskuje potwierdzenie dokonania zakupu w formie paragonu lub/i faktury. Faktura nie wymaga podpisu klienta.

9. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie BabyBoom.com lub u dostawców sklepu. Jeżeli nie będzie dostępny klient zostanie o tym poinformowany.

10. Termin realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj 48-72 godzin począwszy od następnego dnia od zamówienia. Wyjątek stanowić mogą zamówienia na artykuły aktualnie niedostępne w magazynie sklepu BabyBaam.com lub sprowadzane na indywidualne zamówienie klienta. W takim przypadku termin realizacji może się wydłużyć, o takim fakcie Nabywca zostanie bezzwłocznie poinformowany.

12. O dostępności wybranego produktów oraz planowanym terminie realizacji zamówienia Klient informowany jest każdorazowo poprzez system zamówień, telefonicznie bądź poprzez pocztę elektroniczną, w ciągu 24h (w dni robocze) od momentu złożenia zamówienia.

§3 Wysyłka i transport

1. Zamówione produkty można odebrać osobiście w

Galeria Metropolia,

ul. Jana Kilińskiego 4, (Parter)

80-452 Gdańsk,

1. Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany przez Klienta podczas rejestracji lub w momencie składania zamówienia.

2. Koszt dostawy jest wyliczany w momencie składania zamówienia i obejmuje dostarczenie przesyłki pod wskazany w zamówieniu adres na terenie Polski. Nie obejmuje natomiast wniesienia towaru do mieszkania, domu czy biura. Dostawa zamówionych towarów odbywa się w dni powszednie, w godzinach pracy firmy kurierskiej dostarczającej przesyłkę. Możliwe jest dostarczenie zamówienia w sobotę, ale za dopłatą 20 zł brutto.

3. Koszt dostawy paczki:

• do 31,5 kg - 14,90 zł

• do 50 kg - 39 zł

• do 200 kg - 139 zł

4. W sytuacji, kiedy występują duże różnice w czasie realizacji, sposobie pakowania lub dostawy poszczególnych produktów składających się na jedno zamówienie złożone, obsługa sklepu może zdecydować o podziale zamówienia na mniejsze przesyłki. W takim przypadku ogólny koszt dostawy podany Klientowi przy składaniu zamówienia może ulec zmianie, z zastrzeżeniem że nastąpi to po uprzednim kontakcie z Klientem i po jego wcześniejszej akceptacji przedmiotowych zmian. W przypadku braku akceptacji Klienta, może on odstąpić od umowy w całości lub części. W przypadku anulowania części zamówienia, korekcie ulegają te koszty dostawy, które zostały przypisane do niedostarczonej lub reklamowanej części zamówienia.

§4 Formy płatności

1. Za zakupy w sklepie BabyBaam.com można zapłacić w następujący sposób:

przelew bankowy - przelew należności na konto właściciela sklepu.

za pobraniem ( kurier ) - płatność gotówką przy odbiorze paczki (tylko przesyłki kurierskie) - płatne dodatkowo 5 zł.

Internetowy system płatniczy PayU.

• kartą kredytową

• gotówką w sklepie stacjonarnym podczas odbioru towaru

2. W przypadku wybrania przelewu bankowego jako sposobu płatności towar wysyłamy z chwilą wpłynięcia na konto właściciela sklepu płatności, wraz z kosztami wysyłki.

3. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany bezpośrednio na kartę Klienta.


§5 Gwarancje i reklamacje

1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera, obowiązującą na terenie Polski. Każdorazowo warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta.

2. Podstawą gwarancji jest dowód zakupu, czyli paragon lub faktura VAT.

3. Jeżeli otrzymany towar będzie posiadał wady techniczne, prosimy o natychmiastowy kontakt ze sklepem przesyłając pisemne zgłoszenie reklamacji w formie wiadomości e-mail, na adres: reklamacje@babybaam.com.

Reklamacja pisemna powinna zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko, adres pod którym znajduje się produkt, adres e-mail Klienta, numer kontaktowy

- numer paragonu, faktury wraz z datą wystawienia

- numer katalogowy produktu lub pełną nazwę

- określenie wady, ze wskazaniem żądania Klienta

4. Jakiekolwiek problemy techniczne rozwiązywane są przez autoryzowane placówki serwisowe na terenie Polski (wskazane przez producenta/importera), których adresy znajdują się na karcie gwarancyjnej i/lub na stronie internetowej producenta/importera.

5. Jeżeli produkt posiada kartę gwarancyjną produktu i nie została ona wypełniona przez obsługę naszego sklepu, jest ona również ważna z dowodem zakupu.

6. Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt został uszkodzony po zakupie towaru i dostarczeniu go do odbiorcy. Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują również gdy nastąpi uszkodzenia podczas transportu. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby, taśmy są zerwane nie należy przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sklepem BaByBaam.com w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

7. Jeżeli po otrzymaniu przesyłki jest ona uszkodzona, należy niezwłoczne spisać protokołu szkody w obecności kuriera. Protokół szkody, oryginał listu przewozowego, orzeczenie i pisemną reklamację należy przesłać na adres firmy Thoraxx. Po otrzymaniu dokumentacji reklamacja będzie rozpatrywana w terminie do 14 dni.

8. Odpowiedź na reklamację wysłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail lub na adres poczty tradycyjnej.

9. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji Kupujący zostanie obciążony kosztami przesyłki reklamowanego towaru.

§6 Odstąpienie od umowy i zwrot towaru

1. Klientowi, będącemu osobą fizyczną, który dokonał zakupu w celu niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów (z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Dz. U. z 2014 r. poz. 827 ) na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 827).

2. Odstąpienie może nastąpić w terminie 14 dni od dnia wydania produktu bez podawania przyczyn. Po tym terminie odstąpienie jest niemożliwe.

3. Oświadczenie o odstąpieniu w formie pisemnej należy przesłać na adres firmy Thoraxx lub w sposób mailowy na adres sklep@babybaam.com wraz z kopią paragonu/faktury zakupu oraz listą zwracanych produktów.

4. Prawo do odstąpienia nie przysługuje Klientowi w przypadku:

a) świadczenia usług, jeżeli została ona wykonana w pełni i za zgodą klienta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia utraci prawo odstąpienia od umowy,

b) w którym cena towaru zależy od wahań na rynku finansowych, nad którymi sklep BaBybaam.com nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu odstąpienia od umowy,

c) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji zamawiającego lub służąca zaspokojeniu zindywidualizowanych potrzeb klienta,

d) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,

e) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczona w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostanie otwarte po dostarczeniu,

f) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,

5. W przypadku odstąpienia od umowy zgodnie z prawem i Regulaminem sklepu zwracamy koszty dostarczenia zamówionego towaru ( z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez zamawiającego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep BabyBaam.com, np. płatność za pobraniem). Zwrot wpłaconych przez Klienta środków dokonany będzie niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania zwróconych produktów przez Sklep.

6. W przypadku odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest zwrócić zakupiony towar w stanie niezmienionym, z niezerwanymi metkami, w terminie 14 dni od dnia, w którym poinformował nas o odstąpieniu od umowy.

7. Zwrot towaru powinien nastąpić w sposób zapewniający jego bezpieczne dostarczenie do Sklepu. W przypadku przesyłki opakowanie towaru powinno zapewniać możliwość bezpiecznego transportu.

8. Klient zobowiązany jest do załączenia do zwracanych produktów paragonu/faktury zakupu, na podstawie którego wystawimy korektę. Klient zobowiązanych jest do potwierdzenia otrzymania paragonu/faktury korygującej na adres sklep/babybaam.com.

§7 Ochrona danych osobowych

1. Składając zamówienie, Klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia oraz w celach marketingowych sklepu BabyBaam.com. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.

2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu BabyBaam.com są przetwarzane wyłącznie dla potrzeby prawidłowej obsługi Klienta, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom, z wyjątkiem firmy kurierskiej. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

3. Struktura witryny sklepu została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było odwiedzać bez konieczności identyfikacji lub ujawniania danych osobowych. Podczas odwiedzania witryn nie są też gromadzone żadne dane służące do identyfikacji samego odwiedzającego lub jego komputera.

§8 Postanowienia końcowe

1. Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i są wyłączną własnością tychże firm.

2. Zawartość sklepu BabyBaam.com nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 kodeksu cywilnego. Informacje dotyczące sprzętu prezentowanego na stronie sklepu są zgodne z danymi katalogowymi producentów.

3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Zmiana warunków realizacji zamówienia nie może nastąpić po jego przyjęciu do realizacji przez sklep. Wyjątkiem realizacji zamówienia mogą stanowić produkty wycofane z produkcji, o takim fakcie Nabywca zostanie bezzwłocznie poinformowany.

4. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie i Regulaminie bez wcześniejszego powiadomienia, publikując zmiany na stronach internetowych Sklepu.

5. Zdjęcia umieszczone przy produktach mogą być zdjęciami aranżacyjnymi, i mogą się różnić od sprzedawanego elementu wyposażeniem, stroną, kolorem itd.